نیازآذری ,سپاه ,بیمارستان ,بابل ,بزرگ نیازآذری ,تشییع جنازه ,دفاع مقدس

حاج آقا بزرگ نیازآذری-بامداد چهارشنبه 4 بهمن 91 در بیمارستان درگذشت.او که از اوایل تابستان امسال گرفتار بیماری صعب العلاجی شده بود،مدت ها روی تخت بیمارستان بستری بود.

ابوشهیدین حاج آقا بزرگ نیازآذری فرزند مشهدی رحمت  متولد 1313 از روستای آری از توابع بخش بندپی شرقی بابل  بود.

تحصیلات پنج ساله او موجب شد اهالی و بستگان  لقب" میرزا داداش"  به وی دهند و به واسطه داشتن سواد و آشنایی با قران،بسیاری از امور مردم را رفع و رجوع می کرد.

آن مرحوم در سال های 40تا 42 به دلیل نبود معلمان اعزامی اداره فرهنگ وقت،مسوولیت تدریس و معلمی بچه های روستا را عهده دار شد.

سال های بعد که سپاهی دانش می آمدند،عمدتا در منزل او اقامت می گزیدند. علاوه بر آن وعاظ ، ماموران جنگلبانی ، بهداشت و سایرین اگر به آری می آمدند،مهمان آقابزرگ بودند.

بعد از آمدن حسین نیازآذری-نماینده بابل در مجلس-به شهر برای ادامه تحصیل،پدر برای نظارت بر تحصیل فرزندبزرگ خود روستا را ترک کرد.

پس از پیروزی انقلاب  اسلامی آن مرحوم ابتدا وارد بخش مبارزه با اعتیاد  بهداری کمیته انقلاب اسلامی شد  وسپس به استخدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد.

 سال های حضور در سپاه با هشت سال دفاع مقدس مقارن شد و او دو فرزند برومندش را تقدیم اسلام و انقلاب کرد.

در سال های دفاع مقدس بزرگ نیازآذری علی رغم شهادت فرزندانش (رمضان و اسرافیل)  به جبهه اعزام شد و جزو جانبازان شیمایی است، اما اقدامی برای پرونده جانبازی اش انجام نداد.

او در سال 1371 از سپاه بازنشسته شد.

حاج بزرگ نیازآذری بعد از ماه ها مبارزه با بیماری سختش،چهارشنبه در بیمارستانی در تهران،زندگی را وداع گفت. پیکرش برای تشییع جنازه به بابل انتقال خواهد یافت.

تشییع جنازه آن مرحوم ساعت 8:30 فردا پنج شنبه از جلوی بیمارستان شهید بهشتی بابل برگزار خواهد شد.

منبع اصلی مطلب : شهید اسرافیــل نیــازآذری
برچسب ها : نیازآذری ,سپاه ,بیمارستان ,بابل ,بزرگ نیازآذری ,تشییع جنازه ,دفاع مقدس
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

پو اس ام اس : درگذشت پدر چهار شهید